Jura FILTR CLARIS SMART (7610917717934)

od 54,90 PLN

Filtr do wody CLARIS Smart

Inteligentny filtr wody

choćby 98 procent kawy stanowi woda. By uzyskać w pełni rewelacyjną kawę, nad wyraz ważna jest jej nieskazitelna jakość. Filtr CLARIS Smart pozwala firmie JURA zrewolucjonizować proces filtracji wody. Automatyczny ekspres do kawy* po raz pierwszy nieprzerwanie komunikuje się z filtrem dzięki postępowej technice RFID (Radio-frequency Identification). Rozpoznaje on, czy filtr jest używany, i automatycznie włącza optymalny tryb. Na bieżąco zbiera informacje o zużyciu filtra i zgłasza, kiedy osiągnie on granicę sprawności. W ten sposób nie tylko zamiana filtra jest tak prosta, jak nigdy dotąd, lecz także CLARIS Smart może potwierdzić swoją efektywność.

Można stosować do każdej wody bieżącej

Filtr CLARIS Smart działa zgodnie z fachową zasadą przepływu do góry i zawsze filtruje taką liczba wody, jaka właśnie jest niezbędna do przyrządzenia kawy. Dzięki progresywnej formule wkłady filtra można stosować na całym świecie do każdej wody bieżącej. Trafnie dobrany granulat sprawne jak nigdy dotąd odfiltrowanie wapnia do optymalnej ilości (na dodatek w sytuacji nieznacznej twardości wody) oraz redukcję wszystkich substancji zgubnych. Jednak minerały i związki fluoru, działające jako ważne nośniki smaku, pozostają w pełni zachowane. Dzięki zawsze słusznej stabilizacji zawartości wapnia i skutecznej filtracji substancji krzywdzących uzyskuje się rezultat w postaci stosownej jakości wody, gwarantującej wspaniały aromat kawy.

automatyczne rozpoznawanie filtra

aby umożliwić komunikację między filtrem i samoczynnym ekspresem do kawy, JURA korzysta z postępowej technologii RFID. Każde urządzenie z inteligentnym systemem wody (Intelligent Water System, I.W.S.®) samoczynnie rozpoznaje, kiedy filtr jest stosowany, samodzielnie przełącza się na tryb filtrowania i rozpoczyna płukanie. Kiedy czas eksploatacji filtra dobiega końca, samoczynny ekspres do kawy oznajmia o zbliżającej się zamianie filtra. Jeśli nie zostanie ona wyprodukowana, urządzenie uruchamia tryb usuwania kamienia. Po określonym zużyciu pojawia się żądanie usunięcia kamienia. Można je przeprowadzić tylko po wyjęciu filtra. Błędy w obsłudze wynikające z nieporozumień ewidentnie należą do przeszłości.

* CLARIS Smart jest dedykowany do automatycznych ekspresów do kawy wyposażonych w inteligentny system wody (Intelligent Water System, I.W.S.®):

  • Z8
  • Z6
  • J6 / J600
  • S8 / S80
  • E8 / E80 / E800
  • E6 / E60 / E600
  • D6 / D60 / D600
  • ENA 8
  • WE 6
  • WE 8
zawsze nadzwyczajna przyjemność picia kawy dzięki higienie mającej certyfikat TÜV

Międzynarodowa, niezależna jednostka badawcza TÜV Rheinland przyznała według najsurowszych kryteriów firmie JURA certyfikat dla samoczynnych ekspresów do kawy nienagannych pod względem mikrobiologicznym. Potwierdza on, że: oryginalne produkty do konserwacji marki JURA przypasowane skrupulatnie do sterowanych elektronicznie programów zapewniają higienę i czystość mające dokument TÜV w każdym samoczynnym ekspresie do kawy producenta JURA.

Kamień: przyczyna nieodpowiedniego smaku i usterek

w trakcie podgrzewania wody osadza się kamień. Zwężone poprzez kamień przewody nie tylko wydłużają czas podgrzewania, powiększając przez to zużycie prądu, ale także mogą doprowadzić do całkowitej awarii urządzenia. Kamień szkodzi jednak nie tylko ekspresowi automatycznemu, ale wypływa też negatywnie na smak kawy. Jednakże kamień w niewielkich ilościach służy jako ważny nośnik smaku, jego zbyt duża liczba nadaje wodzie pewien posmak i utrudnia – także z powodu wahających się temperatur wody – adekwatne rozwinięcie aromatu kawy.

Dzięki CLARIS usuwanie kamienia jest zbędne

odpowiednia woda jest decydująca dla smaku, ponieważ kawa składa się w nawet 98% z wody. Oprócz wapnia, minerałów i związków fluorów w wodzie bieżącej znajdują się w wielu miejscach niewielkie ilości ołowiu, miedzi, aluminium i chloru. Filtr CLARIS, umieszczony bezpośrednio w zbiorniku wody, filtruje wodę przy każdym przyrządzeniu, zapewniając zawsze jej świeżość. Zgubne substancje są przy tym całkowicie absorbowane, podczas gdy ważne związki fluoru są zachowywane i działają jako decydujące nośniki smaku przy rozwijaniu aromatu. Dzięki adekwatnemu składowi wody każdy specjał kawowy zapewni perfekcyjne wrażenia smakowe. Także eliminowanie kamienia jest w całości zbędne dzięki CLARIS.