Winncare Wózko wanna hydrauliczna

od 10490,00 PLN

 • Producent: Winncare
 • Kategoria: Wanny
Łóżkowanna HYDRAULICZNA
Wózek kąpielowy (hydrauliczny) służy do przewożenia pacjenta z łóżka pod prysznic. Na wózku kąpielowym przewożenie pacjenta jest proste i komfortowe.
GŁÓWNE atrybuty:
 • kompozycja stalowa z powłoką antykorozyjną z żywicy epoksydowej.
 • Wykonanie: poliester PVC grubość 2 cm, mocowanie do podstawy w wersji Compact wodoodpornej.
 • Nieco pochylona płyta podstawy upraszcza spuszczanie wody.
 • Zmienna wysokość przy pomocy mechanizmu hydraulicznego obsługiwanego pedałami po obu stronach.
 • Uchwyty do pchania u wezgłowia i od strony nóg.
 • Profilowane poręcze z powłoką żywiczną, wysuwane.
 • Spust wody zamykany korkiem.
 • Rura spustowa na zatrzasku z boku płyty podstawy.
 • Osłona zabezpieczająca podstawy ABS
Opieka nad pacjentem leżącym albo wymagającym wsparcia narządu ruchu, jest trudna i zespaja się z sporym zaangażowaniem własnej siły fizycznej. Dlatego także dla odciążenia opiekunów przygotowano łóżko, będące wanną hydrauliczną. Z jego pomocą transport i codzienne czynności higieniczne są pokaźnie ułatwione.
Do czego służy wanna hydrauliczna?
Podstawowym zadaniem łóżka hydraulicznego jest możliwość transportowania pacjenta do łazienki. Pozwala na ono przewiezienie osoby chorej już na łóżku, do miejsca kąpieli. Czynności higieniczne mogą się wówczas odbywać bezpośrednio na płaszczyźnie wanny hydraulicznej, ponieważ została ona przygotowana do kontaktu z wodą. To konstrukcja stalowa z warstwą antykorozyjną z żywicy epoksydowej. Jest zatem wytrzymała na unikalne wilgotne warunki panujące w pomieszczeniach łazienkowych.
Charakterystyka urządzenia - łóżkowanny
Ponad dwumetrowe łóżko hydrauliczne zostało skonstruowane dla pacjentów ważących do 175 kg. Ciężar własny urządzenia to 115 kg, dlatego są to sprzęty niezwykle wysokiej jakości, wytrzymałe i ergonomiczne. Użytkownicy chwalą sobie zwłaszcza jego zwrotność, co upraszcza prowadzenie urządzenia. Dwa uchwyty służące do pchania łóżka zlokalizowane są u wezgłowia i od strony nóg, dlatego nieistotne jak łóżko zostanie ustawione.
Łatwość obsługi wózko wanny
bardzo dużą zaletą łóżka jest jego bezproblemowe czyszczenie, ze względu na materiał, z jakiego zostało wytworzone. To poliester PVC, który można myć, bez utraty jego pierwotnego wyglądu. Woda, która jest użytkowana podczas kąpieli pacjenta, zyskuje bezproblemowe ujście, ze względu na pochyloną podstawę urządzenia. Na dodatek zamontowano także rurę spustową na zatrzasku z boku płyty podstawy. Spust wody zamykany jest korkiem, jeśli zależy nam na kąpieli pacjenta. Łóżko hydrauliczne, jak sama nazwa wskazuje, można dowolnie dopasowywać do wzrostu czy potrzeb opiekuna dla wygody obsługi. Wysokość zmienia się za pomocą mechanizmu hydraulicznego obsługiwanego pedałami po obu stronach. Jest to więc niezwykle praktyczne urządzenie.